Класне керівництво

План з виховної, культурної та позаурочної роботи групи 02 "Маляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник" на 2022-2023 навчальний рік

Доповідь "Інноваційний потенціал класного керівника як умова формування компетентностей учнів"


**************************************************************

 

Виховна година «22 березня – День води»

22 березня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день води під гаслом: «Вода для всіх».

Уперше ідея проведення Всесвітнього дня води прозвучала на Конференції ООН з охорони довкілля, що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.  Відтоді, Всесвітній день води святкується щорічно.

З метою нагадати учням про життєво важливу цінність води  16 березня у групі  02 за професією «Маляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник» класним керівником Орел Наталею Григорівною та майстром виробничого навчання Алексеєнко Вікторією Олексієвною було проведено виховний захід «22 березня – День води».  Гостем на виховній годині була заступник директора з виховної роботи ДНЗ ЗВПУ Паскарь Наталія Юріївна.

Вода є основою життя на Землі, вона використовується майже в усіх сферах людської діяльності. Водні ресурси виступають, як головний фактор планування, розвитку і розміщення майже всіх галузей економіки. Стале функціонування і розвиток країни, рівень життя, здоров’я і добробут її громадян тісно пов’язані зі станом водних ресурсів.

Для України питання води також є надзвичайно актуальним, адже не зважаючи на велику кількість річок, Україна, за запасами доступних до використання водних ресурсів належить до малозабезпечених країн Європи та світу. Так, на одну людину в Україні в середньому припадає лише 1 тисяча кубічних метрів річкового стоку у рік, у той час, як за оцінкою Європейської Економічної Комісії ООН держава, водні ресурси якої не перевищують 1,7 тисяч кубічних метрів на людину, вважається водонезабезпеченою. 

Викладачі представили інформацію стосовно води у вигляді цифр, а потім разом з учнями поміркували про способи економії води.

Наприкінці  заходу, було зроблено висновок, що здоров’я генофонду будь-якої нації залежить від екології, зокрема водних ресурсів як ключового фактору, тож наше завдання — зберегти чисту воду для наступних поколінь. 

**************************************************************

До Дня народження Лесі Українки

Леся Українка…Це ніжне й дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач твердо і назавжди зафіксований у пам’яті кожного українця, і не тільки українця. Леся належить усім, бо її творчість зіткана з різних мотивів світової культури. Гордий дзвін її імені в серцях мільйонів людей породжує не тільки спогад про її творчість, але й палку любов до великої поетеси і гордість за свій народ.

З нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки 25 січня у групі  02 за професією «Маляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник» викладачем Орел Наталею Григорівною та майстром виробничого навчання Алексеєнко Вікторією Олексієвною було проведено виховний захід «Леся Українка – гордість України».  Учням нагадали біографію великої поетеси. Небагато в історії таких жінок, у долі яких тілесне і духовне становили б такий контраст. Для кожної людини її фізичні дані, її врода важить дуже багато. А для жінки вони особливо цінні – уміння бути привабливою невіддільне від самої її природи. Хвороба Лесі Українки сточила її жіноцтво але в боротьбі з неміччю проявилася  сила духу, котра зробила з неї велику поетесу.

Лесині слова справді стали міцною зброєю. Вони не могли пробачити здоровим, сильним людям їх пасивності, байдужості до горя інших. Поетеса була впевнена, що слід сподіватися навіть без надії, що слід щось робити заради кращого майбутнього.

**************************************************************

 День Захисника України

День 14 жовтня поєднує в собі відразу кілька свят, серед яких свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва  та День захисника України.

Українське козацтво має довгу уславлену історію. Перші офіційні згадки про козаків можна знайти ще у 1492 році. Саме тоді запорожці нанесли нищівну поразку турецькій воєнно-морській галері і визволили з полону своїх побратимів. Ось з цієї розповіді і починаються літописи про мужні подвиги і легендарні походи козаків.

Відомо, що свято Покрови було на Січі найвеличнішим. Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, і вірили в її силу. Саме 14 жовтня (за старим календарем 1 жовтня) відбувалась Велика Рада, чи як її ще називали Козацька Рада. В цей день обирали отамана і вирішували, як жити наступний рік.

З 1999 року в Україні 14 жовтня офіційно відзначають День козацтва.

Починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення – українці святкують День захисника України. Експерти з Українського інституту національної пам’яті прийшли до висновку, що це найкращий день для того, щоб вшановувати наших мужніх захисників.

9 жовтня у групі 02 за професією «Маляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник» відбулась виховна година присвячена Дню захисника України. Виховну годину спільно підготували та провели класний керівник Орел Наталя Григорівна зі здобувачами освіти групи. Наталя Григорівна розповіла про історичні відомості, пов’язані зі святом, а учениці Бакшина Анна та Нечипоренко Дар’я провели вікторину до Дня Захисника України.

Вітаємо всіх з Днем Захисника України.  Бажаємо доброго здоров’я, щастя, благополуччя.


**************************************************************

День Соборності України

22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної   Республіки в далекому 1918 р.
З нагоди цієї важливої історичної події 17 січня у групі  03 за професією «Лицювальник-плиточник. Муляр» та групі  12 за професією «Маляр. Штукатур» майстром виробничого навчання Чебикіною Анастасією Устинівною та викладачем Орел Наталею Григорівною було проведено виховний захід «День Соборності України».  Під час проведення заходу учням нагадали про історичні події, пов’язані з виникненням свята, розповіли, що поняття «соборність» з’явилося у нашому політичному й науковому лексиконі порівняно недавно. Воно означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє певна нація на суцільній території. Це – один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу. По-друге, соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності.
Наприкінці заходу учні висловили думку, що ми живемо вже більше 20-ти років у незалежній державі, ім’я якій – Україна. А перед цими роками незалежності були століття, якими українці йшли до своєї держави. Століття трагічних і героїчних подій, пережити які допомогли невмируща воля до свободи та віра в краще майбуття.
    

**************************************************************

Виховна година до Міжнародного дня толерантності

«Патріотизм», «громадянськість», «толерантність» набувають сьогодні особливого сенсу, тому що повага до людей іншої національності, повноцінне спілкування на прикладах рівноправності, надання необхідної допомоги, уважне ставлення до людини, її потреб - ось одна з головних цінностей людського існування в гармонії зі світом природи і суспільства.
До Міжнародного дня толерантності 16 листопада 2018р. у групі 03 за професією «Лицювальник-плиточник. Муляр» викладачем Орел Наталею Григорівною було проведено виховний захід «Що таке толерантність?». Це свято було засновано в 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, воно присвячено дотриманню прийнятої в 1995 році Декларації терпимості. Його мета полягає в тому, щоб знизити випадки прояву насильства та екстремізму, що поширюються останнім часом по всій планеті.
 Під час проведення заходу учні познайомилися з поняттям «толерантність», виявили основні риси толерантності, сформували правильне уявлення про толерантну поведінку. Учні виконали вправи «Квітка толерантності», «Толерантна і інтолерантна особистості», з зацікавленістю прослухали легенду «Як добре, що всі ми різні», притчу «Гарна сім’я», пограли в гру «Привітаємо один одного».
Учні підсумували, що толерантність - це дуже важлива складова людської особистості, що передбачає залучення до національних духовних цінностей, до загальнолюдських знань, до єднання культур.**************************************************************

Світ мого начального закладу

 


Виховна година до Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів

11 квітня світова громадськість згадує події, які відбувалися в 1945 році.
Друга світова війна наближалася до свого фінального завершення, але не всім судилося дожити до цієї події. Німецьке командування прийняло нелюдське рішення, від якого навіть зараз стигне в жилах кров – тотальне знищення в’язнів концентраційних таборів…
Фашистська каральна машина доживала останні місяці, і ставала все більш агресивнішою. Саме тому вся її лють падала на полонених і в’язнів концентраційних таборів – осередків жахів, які назавжди закарбувалися в людській пам’яті. Минуло вже понад шістдесят років з того часу, як від неминучої смерті були врятовані в’язні Бухенвальду, але цей табір смерті для людей і зараз залишається символом нацистського правління.
11 квітня 2018 року в групі 12 за професією «Маляр. Штукатур»  1 курс навчання проведено виховну годину, присвячену визволенню в’язнів фашистських таборів. Учні прослухали розповідь педагогів про концентраційні табори, катування над в’язнями, згадали  і тих, хто вижив усім смертям на зло, переглянули презентацію з фотографіями тих часів.
Наприкінці виховної години  пом’янули хвилиною мовчання усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв.
 

*************************************************************

Євроатлантична інтеграція України

10 квітня 2018 року в групі 12 за професією «Маляр. Штукатур»  I курс навчання проведено виховну годину, присвячену дослідженню надзвичайно важливої та актуальної проблеми – характеру, перспектив та напрямків інтеграційних процесів сучасної української держави. Інтеграційні процеси є визначальними у світовому розвитку і тому як ніколи зараз для України важливо визначити свою роль та місце в європейському та і світовому геополітичному просторі.
Класний керівник Орел Наталя Григорівна та майстер виробничого навчання групи Чебикіна Анастасія Устинівна розкрили особливості інтеграційних процесів сучасності та визначили місце України в них, показали переваги євроатлантичного вектора інтеграції України.
Урок підсумували учні думкою, що Україні потрібно розглядати тільки один вектор можливого міжнародного розвитку – євроатлантичний, який позиціонується як такий, що найбільше відповідає національним інтересам та національній безпеці України. В той же час, необхідно зосередити увагу на аналізі всіх проблем та ризиків, пов’язаних із євроатлантичною інтеграцією України.
 

*************************************************************

Бережіть воду


Афганістан болить в моїй душі

Історія безапеляційно свідчить: тисячі років досвіду не переконали людство в безглуздості воєн. Проте більшість із нас уже усвідомила, що за помилки влади розплачується своїм життям ціле покоління. Чи можна забувати юнаків, які гинули, не досягши й двадцяти років?
Звісно, ні.
15 лютого відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей скорботний день приурочений пам’яті воїнів – афганців.Для кожного з більш ніж
600 тисяч тих, хто служив в Афгані, вона була і залишається своєю.
З України пішли на війну більше 160 тис.
В зв’язку з цим 19 лютого викладач Орел Наталя Григорівна та соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна провели виховний захід «Афганістан в моїй душі» серед учнів ДНЗ «ЗВПУ». У ході зустрічі учні дізнались  про події, героїв цієї страшної війни. Вшанували всіх, хто не повернувся додому живими хвилиною мовчання.
Гостем зустрічі став ветеран афганської війни Московцев Дмитро Миколайович. Протягом майже години учні разом з гостем поринали в спогади про ту страшну війну. Дмитро Миколайович розповівучням про те, як він разом з іншими солдатами виконували свій інтернаціональний обов’язок, труднощі, з якими довелося зіткнутися у чужій країні,  згадував своїх бойових побратимів, виконав декілька пісень, вистражданих темою Афганістану. Згадали і тих хлопців, які не повернулися з війни, а навіки залишилися в пам’яті своїх рідних юнаками.
Нікого ця зустріч не залишила байдужою. Поезії, пісні, розповіді, спогади, вистраждані в Афганістані і про Афганістан, пройшли крізь юні серця, і учні підвели підсумок, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна.
Ми повинні пам’ятати тих, хто її пережив, тих, хто недожив, недоспівав, недокохав.
 

Щедра Масляна


 
19 січня православна церква святкує Хрещення Господа нашого Ісуса Христа.Свято Хрещення Господнього є завершальним у циклі Різдвяних свят.
Урочиста й найтаємніша частина свята починається опівночі – службою Божою в церквах. Після відправи священик освячує воду, тричі занурюючи хрест у водойму чи в ополонку, а потім окропляє освяченою річковою водою всіх присутніх. Освячену воду люди набирають та несуть у свої домівки.
З нагоди цього великого свята19 січня 2018 року класним керівником Орел Наталею Григорівною та майстром в/н Чебикіною Анастасією Устинівною було проведено з учнями групи 12 «Маляр. Штукатур» виховний захід «Свято – святе Водохреща». Учням розповіли традиції святкування Водохреща, єдність усіх свят Різдвяного циклу, історію виникнення свята.
Староста групи Дуплік Антон зачитав вірша, присвяченого святу Хрещення Господнього.
В завершенні виховної години бажаючі учні могли поколядувати та пощедрувати. Виховна година пройшла в приємній теплій обстановці.
Нехай у цей Святий день в душі у кожного з Вас знайдеться місце для любові і прощення! Нехай свята вода змиє вантаж тягот і занепокоєнь! Дай Бог Вам сил зберегти чистоту помислів і відкритість душі.

 

*************************************************************

Скажи "НІ" шкідливим звичкам. Молодь проти алкоголю
************************************************************* 

Виховний захід, присвячений 295-річчю народження Григорія Сковороди

 У зв’язку з ювілейною датою з дня народження Григорія Сковороди, українського філософа, поета, баснописця та педагога,  22 листопада 2017 р. з учнями групи 12 майстром в/н Чебикіною Анастасією Устинівною та кл.керівником Орел Наталею Григорівною відбувся виховний захід.

Наставники разом з учнями переглянули біографію філософа, визначні моменти його життя, цікаві знайомства та їх вплив на життя та творчість письменника.

Сковорода навчав, що в природі — краса, гармонія, а в суспільстві — несправедливість, і щоб змінити макросвіт (навколишнє), треба кожному змінити мікросвіт (тобто себе самого). З цією думкою тісно пов'язана його ідея «сродної праці»: пізнавай себе, а пізнавши— удосконалюй. Пізнаючи свої нахили, людина правильніше визначить своє місце в суспільстві й принесе найбільшу користь. А поки що чимало людей займають не свої місця: один ходить за плугом, а він від природи музика, інший працює суддею, а йому б пасти череду. Великий філософ доводив, що людина не може бути щасливою, якщо діє всупереч своїй природі. Веління природи — це веління Бога в людині. Пізнання природи — це пізнання Бога. Філософ жив сподіваннями на суспільство рівноправних людей, де не буде «рабського іга», «тяжкої роботи», нічого «златожадного».

Учні з зацікавленням слухали запропоновану інформацію та дійшли висновку, що філософія Г.Сковороди – це джерело справжнього гуманізму та співчуття людині. Вона змушує замислюватися над важливими питаннями життя.

Майстер в/н                          Чебикіна А.У.
Класний керівник                 Орел Н.Г.

******************************************

Людина - особистість

Людина народжується уже людиною. З першого погляду це не потребує доказів. В новонародженого структура мозку передбачає розвиток інтелекту, конфігурація тіла – здатність ходити. Цим немовля відрізняється від тварини, яка ні при яких обставинах не зможе набути цих якостей.
Хто така людина? Чим вона відрізняється від тварин? Над цими питаннями люди замислювались давно. Великі мислителі дійшли висновку: найважливішою відмінністю людини від тварини є те, що вона створіння суспільне або соціальне. Кожен новонароджений стає людиною тільки в суспільстві.
Яку людину можна назвати особистістю? Саме це питання розглянули спільно учні та викладач Орел Н.Г. на позакласному заході, який пройшов у гуртожитку 26 жовтня.
Учням було запропоновано пройти тест з пізнання власної індивідуальності, разом з викладачем обговорили, які прояви поведінки привертають, а які відштовхують людей при спілкуванні.
Підсумували захід визначенням, що бути особистістю – це здійснювати вибір в силу своєї позиції, відповідати та оцінювати наслідки прийнятого рішення, уміти керувати своєю поведінкою, володіти свободою вибору.