середа, 10 листопада 2021 р.

 Туберкульоз 

   1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу, за що й був у 1905 році відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини. Туберкульоз (або ТБ – скорочення від туберкульозна бактерія) – поширене й іноді смертельне хронічне інфекційне захворювання, яке передається переважно повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах та тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу. Щорічно на планеті виявляють 8-9 млн. осіб, які вперше захворіли на цю підступну хворобу, а помирає від неї близько півтора мільйона людей, абсолютна більшість з яких – мешканці країн, що розвиваються. Понад 95% випадків смерті від туберкульозу стаються в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. 

   Наша країна віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз. Спостерігається поширення мультирезистентного туберкульозу, а своєчасне виявлення та  дотримання правильного лікування часто стає проблемою.  Невтішними є показники дитячої смертності від цієї хвороби – вони останнім часом зросли, а також Україна вперше увійшла до п’ятірки країн з найвищим тягарем мультирезистентного (стійкого) туберкульозу.  

     Хоч туберкульоз  і є інфекційним захворюванням, але він виліковний. Головне – вчасно звернутися до лікаря, хоча б один раз на два роки проходити профілактичне флюорографічне обстеження і дотримуватися елементарних правил гігієни.Немає коментарів:

Дописати коментар