вівторок, 8 грудня 2020 р.

 Доброта 

    Що потрібно людині для того, щоб бути щасливою?... Звичайно, здоров’я, хороші друзі, повага від інших людей, дбайливі рідні, а ще потрібно, щоб поруч із вами були завжди добрі люди, які завжди вас зрозуміють та підтримають.

      Доброта – це уміння співчувати іншій людині, відгукуватися на її горе, яке може спіткати кожного з нас, це милосердя по відношенню до того, хто потребує допомоги, це добре ставлення до всіх людей.

   Але, на жаль, не всі люди хочуть творити добро для інших, живучи зі своїми неправильними принципами. А ще інколи доводиться чути, що в наш час доброта не в моді. Але це не так. Добрі й співчутливі люди завжди потрібні.

 Легенда

   Студеного зимового вечора, саме напередодні Різдва, послав Бог маленького Янгола на Землю, щоб той довідався, як живеться людям і чи потребують вони допомоги. Дозволив там бути Янголу лише годину. Ось посланець вже на Землі у невеличкому містечку. Маленький небесний гість зрадів, побачивши веселі вогники вікон будинків, у яких яскраво переливалися ялинкові прикраси. Люди заклопотано, але з усмішками на обличчі поспішали зробити останні покупки.

   Янгол спустився на Землю і першим кого побачив, був хлопчик, який разом із татом ніс ялинку, весело сміючись. «Їм, мабуть , добре живеться», - подумав Янгол і також усміхнувся. Змахнув крилом і піднявся на один із будинків, де у віконечко побачив, як тато з дітками прикрашають ялинку, а мама готує смачну вечерю. «І цим добре живеться», - зрадів Янгол і знову спустився на землю. Йому стало сумно, бо так мріяв зробити комусь добре. І раптом побачив стареньку бабусю, яка стояла під магазином і рахувала копійки, щоб купити хліба. На її очах були сльози. «Ось кому потрібна моя допомога»,- зрозумів Янгол. Він дістав із кишені зірочку і поклав її на долоню бабусі. Зірка вмить перетворилась на великий кошик, у якому було багато смачної їжі. Здивована, але щаслива бабуся підняла очі до неба і сказала:»Щиро дякую, тобі, Боже, за різдвяний подарунок». Маленький Янгол Добра теж радів, що опинився на Землі в потрібний час, бо робити добро – це велике щастя.  

 Чи намагалися ви бути «Янголом добра» для людей, які потребують вашої допомоги?   У наш час діти мають все: комп’ютери, мобільні телефони, гарний одяг, вишукані іграшки та речі, але не задумуються над тим, що чим більше вони матеріально забезпечені, тим більше руйнується моральність душі. Чому серед відносин між дітьми поширена ненависть та зло, зухвалість та презирство?   Батьки піклуються про вас, своїх дітей, дбаючи про те, щоб вони були забезпечені якнайкраще.  Подякуйте своїм батькам.

    Доброта та милосердя – два крила, на яких тримається людство. Без них воно не зможе існувати. Ми не повинні забувати про тих людей, які потребують нашої допомоги. В Україні 2 млн. самотніх, із них 150 тис. живуть у злиднях, а 15 тис.- у будинках-інтернатах. Кожен із них чекає на допомогу, можливо, когось із нас.

Не лінуйтесь робити добра,

Лише зла не бажайте нікому,

Бо воно, як велика гора,

Стане вам на шляхові земному.

І заступить навколишній світ,

Зробить серце жорстоким, холодним.

Ви з любов’ю живіть з юних літ,

Будьте чуйним, веселим і добрим.

І старайтесь робити добро

День і ніч, і у кожну хвилину.

Щоб серденько, як сонце цвіло,

Це доброю робить людину!

Хай душа буде світлою в вас

Й промениться завжди добротою.

Йдіть робити добро! В добрий час!

І живіть в цьому світі з красою.

Правда в світі є дуже проста:

Сонце землю теплом зігріває.

А людину - її доброта,

І любов у житті прикрашає.

   Пам’ятайте, якщо ви будете доброю людиною, то й буде вам повсюди добре, бо як каже народна мудрість «Доброму скрізь добре». Нехай у вашому серці живуть велика любов і доброта, щирість і співчуття, людяність і щедрість.

Немає коментарів:

Дописати коментар